24 травня  відбулося виїзне засідання колегії РДА в роботі якої взяли участь: голова районної ради Михайло Срібняк, начальники управлінь і відділів райдержадміністрації, сільські голови, керівники установ та організацій району, директори загальноосвітніх навчальних закладів.

На засіданні колегії розглянуто три питання, які стосують освітньої сфери. Це, зокрема, про завершення 2017-2018 навчального року та підготовку до нового 2018-2019  навчального року та про затвердження планової мережі закладів освіти та контингенту  учнів на  2018-2019 навчальний  рік. Ці питання розглянуті під час доповіді начальника відділу освіти райдержадміністрації Оксани Савчук.

Останнє питання порядку денного стосувалося підготовки та проведення літнього оздоровлення дітей району влітку 2018 року, про що доповіла начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Калуському районі Оксана Ананєвич.

Оксана Ананєвич зазначила, що організація та проведення літнього оздоровлення та відпочинку дітей регламентується Законами України «Про оздоровлення та відпочинок», «Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення» та ін. Пріоритетним завданням залишається створення безпечних умов для перебування дітей, якісне та безпечне їх харчування, здійснення заходів, спрямованих на збереження та зміцнення здоров’я дітей.

За даними головного управління статистики області у Калуському районі проживає 5109 дітей віком від 7 до 16 років, в загальноосвітніх навчальних закладах району навчається 3640 учнів (без 1 та 11 класів – 3219 дітей).

За даними сектору молоді і спорту РДА у 2018 році заплановано охопити відпочинково – оздоровчими послугами 980 дітей району (26,6%), з них у пришкільних та наметових таборах з терміном перебування у таборі не менше 14 днів – 835 дітей, що в порівнянні з 2017 роком охоплено 29% (962) дітей із соціально незахищених сімей пільгових категорій; в стаціонарних таборах з тривалістю зміни 21 день – 55 дітей, що складає 2% проти 65 дітей у 2017 р.

Спільно з відділом освіти, районим ЦССДМ в 2018 році заплановано забезпечити оздоровчими послугами дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки в стаціонарних та пришкільних таборах, з них: 100% забезпечити оздоровчими послугами: 27 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;

9 дітей, батьки яких є учасники аварії на ЧАЕС; 150 обдарованих і талановитих дітей. 50% забезпечити відпочинково-оздоровчими послугами: 40 дітей, батьки яких постраждали або беруть участь в АТО; 520 дітей з багатодітних малозабезпечених дітей. 30% забезпечити відпочинково-оздоровчими послугами: 30 дітей, які знаходяться в складних життєвих обставинах; 30 дітей, які знаходяться на диспансерному обліку; 60 дітей з інвалідністю, здатних до самообслуговування; 114 дітей працівників АПК та соціальної сфери села.

З 29 травня на базі загальноосвітніх навчальних закладів функціонуватимуть 17 пришкільних таборів відпочинку, в яких впродовж 14 днів перебуватимуть 705 дітей із соціально незахищених категорій населення. Вартість харчування на одного учня в день становитиме 15 грн. 80 дітей відпочиватимуть у наметовому таборі за молодіжною патріотичною науково-пізнавальною програмою «Чорний ліс-2018». 30 дітей відпочиватимуть в м. Очаків Миколаївської області; 30 обдарованих дітей відпочиватимуть у Польщі.

5 дітей з інвалідністю або дітей, які знаходяться в складних життєвих обставинах, заплановано оздоровити на базі оздоровчих закладів області.

Крім цього, сектором молоді та спорту впродовж року проводиться  відповідна робота щодо направлення дітей пільгових категорій на оздоровлення за кошти державного і обласного бюджетів у стаціонарні оздоровчі заклади за межі району та області, а також до ДП УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса) та МДЦ  «Артек»  (м. Київ). У 2017 році - оздоровлено 59 дітей зчисла дітей – сиріт, дітей – інвалідів, дітей з багатодітних - малозабезпечених сімей.

За даними відділів та управлінь районної державної адміністрації загальне фінансове забезпечення оздоровчої кампанії 2018 року складе 248,0 тис. грн. з місцевого бюджету, впродовж 2017 року освоєно 351,9 тис. грн. планується 200 тис. грн. залучених коштів, проти 227.1 тис. грн. у 2017 році.

Відділу освіти на харчування у пришкільних таборах передбачено 177,9 тис. грн., у тому числі – 24 тис. грн. для організації наметових таборів, НВК – 48,1 тис. грн. ЦСССМ – 22 тис. грн. для придбання путівок. Передбачається використання залучених коштів на оздоровлення дітей району, батьки яких працюють на підприємствах та в установах (батьківські, спонсорські).

Організація безпечного відпочинку та оздоровлення дітей є головним завданням всіх державних органів. Одночасно слід врахувати той факт, що станом на сьогодні санітарно-епідемічна ситуація в державі є контрольовано та стабільною, але при цьому досить напруженою, більшість потерпілих – діти. Найчастіше гострі кишкові інфекційні захворювання та харчові отруєння виникають в організованих дитячих колективах, на другому місці  – об’єкти ресторанного господарства, на третьому – у побуті, що гострі інфекційні кишкові захворювання та харчові отруєння реєструвалися майже на всіх територіях.

Спеціалістами Держпродспоживслужби відповідно до повноважень було взято участь у розслідуванні 163 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, під час яких постраждало 2180 осіб, у тому числі 1457 дітей (66,8%). У 2016 році було розслідувано 142 спалахи, внаслідок яких постраждало 2984 осіб, у тому числі 1422 дитини (47,7%).

Найбільшу кількість спалахів зареєстровано в організованих дитячих колективах, зокрема 103 спалахи (63%) із загальною кількістю постраждалих 1323 особи, у тому числі 1228 дітей проти 58 спалахів (40,8%) у 2016 році, постраждало 544 особи, у тому числі 461 дитина.

Аналіз проведених розслідувань показав, що основними причинами, які сприяли виникненню спалахів, були грубі порушення санітарного законодавства, а саме: недостатній набір та площа приміщень харчоблоків, порушення поточності виробничих процесів приготування їжі, не дотримання товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів, технології приготування страв, термінів та температурного режиму при зберіганні сировини та готової продукції, дезінфекційного режиму, недостатність або несправність технологічного обладнання, яке використовується для сирої та готової продукції, відсутнє маркування розроблювального та прибирального інвентарю, кухонного посуду, допуск до роботи працівників без медичних оглядів або відсутність особових медичних книжок у окремих працівників, порушення правил особистої гігієни особами, які брали участь у приготуванні страв. Відсутність супровідних документів на частину продукції, використання для приготування страв продуктів

За даними Калуського міськрайонного відділу ДУ «Івано Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» впродовж 2017 року в районі епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекцій залишалась стабільною.

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби розроблено рекомендації з питань організації харчування дітей у відпочинкових та оздоровчих закладах та рекомендації постачальникам харчових продуктів у дані заклади, направлені керівникам загальноосвітніх закладів району, в яких планується відкриття пришкільних таборів. Більшість шкільних їдалень потребує поновлення столового та частини кухонного посуду; недостатньо забезпечені миючими та дезінфікуючими засобами.

Заслухавши доповідь Оксани Ананєвич, колегія Калуської районної державної адміністрації вирішила рекомендувати затвердити склад міжвідомчого районного штабу  з координації оздоровчої кампанії,  згідно додатку. Відділу освіти райдержадміністрації спільно з керівниками навчальних закладів доручено до 29 травня завершити підготовку пришкільних таборів до прийому дітей, забезпечити створення належних умов у відповідності до санітарно-гігієнічних вимог  та якісного харчування учнів. Під час роботи пришкільних та наметових таборів доручено посилити роботу з охорони життя та здоров’я дітей, забезпечення заходів безпеки при перевезенні дітей автотранспортом,  правил поведінки на воді, з вогнем, в зоні електромереж, газопроводів, залізничних колій, під час мандрівок та екскурсій, а також доручено забезпечити фінансування пришкільних та інших таборів відпочинку та оздоровлення дітей у межах коштів, передбачених районним та сільськими бюджетами на дані заходи.