dscf7241У травні ми традиційно вшановуємо всіх борців за волю України, які присвятили своє життя служінню українській  нації та боронили державу до останнього подиху, — лицарів Київської Русі, козаків, опришків, січових стрільців, вояків ОУН-УПА, і віднедавна — Героїв сьогодення, які загинули, відстоюючи незалежність та цілісність нашої держави.

На Калущині День Героїв відзначили низкою заходів, серед яких — покладання квітів до пам’ятної дошки першому голові ОУН Євгену Коновальцю, до барельєфу Степану Бандері, що на однойменних вулицях у Калуші; до Символічної Могили борцям за волю України у Завою, там же — до хреста секретар-машиністці "Чорного лісу" з Підгірок Марії Дзундзі ("Марічці"); у Грабівці — до могил вояків УПА на старому цвинтарі, до пам’ятника Степану Бандері, що біля школи. У всіх сільських закладах культури проведено віча пам’яті.

Основні урочистості розпочалися біля пам’ятника Генерал-хорунжому Роману Шухевичу. Молитву за Україну та український багатостраждальний народ змовили отець-декан УГКЦ Михаїл Бігун та отець-капелан Федір Мороз: "Благослови, Господи, український народ, щоб ми жили мирно і щасливо, щоб жертва тих, хто впав на полю бою, не була даремною".

Міський голова Ігор Матвійчук вручив подяки міського голови понад двом десяткам ветеранів ОУН-УПА, а грамоти голови ОДА та почесні медалі "Івано-Франківська обласна рада – Українському добровольцеві" — шістьом учасникам АТО. Почесної відзнаки підрозділу морської піхоти за оборону Маріуполя був удостоєний і отець Федір Мороз. Привітали Героїв голова Калуської районної ради Михайло Срібняк, голова Калуської станиці Братства вояків УПА Степан Петраш та учасник бойових дій, громадський активіст Віктор Павлів.

Опісля вояки ОУН-УПА, учасники Революції Гідності, бійці АТО районна та міська влада, представники громади міста та району вирушили до повстанської столиці — Грабівки. Саме звідти, стверджують історики, розпочинав свій бойовий шлях полковник Української повстанської армії Василь Андрусяк (псевдо "Грегіт", "Різун"), там він і загинув у боротьбі з ворогом…

Отож, біля пам’ятного хреста у Чорному лісі відбулося урочисте віче з нагоди відзначення Дня Героїв. Місцевий парох о. Михайло Королюк відправив панахиду за загиблими Героями та побажав присутнім миру, добра і спокою. На віче у Чорному лісі, крім гостей із Калуша, прийшло чимало людей: і літніх дідусів та бабусь, й учнів місцевої школи.

Голова Калуської райради Михайло Срібняк, заступник голови райради Віктор Гільтайчук, заступник голови Калуської РДА Сергій Дудинець, перший заступник міського голови Галина Романко, голова Верхнянської ОТГ Микола Філіпович, заступник голови Верхнянської ОТГ Іван Кавчак, станичний Калуської станиці Братства вояків УПА Степан Петраш, заступник станичного Антон Мазур, учасник АТО Олександр Коваль поклали квіти до пам’ятного хреста.

Від імені депутатського корпусу, громади району щиро вітав ветеранів ОУН-УПА і воїнів АТО голова Калуської райради Михайло Срібняк. "Уже традиційно ми щороку збираємося тут, у Чорному лісі, — зауважив Михайло Срібняк, — щоб вшанувати наших славетних Героїв: і тих, хто віддав своє життя у боротьбі за Україну, і тих, хто вижив у нелегкій боротьбі. Усім вам — низький уклін. Історія і народ вас не забудуть. І хай перемога за мир і злагоду в Україні буде за нами!"

Представники районної та міської влади, Верхнянської ОТГ нагородили учасників АТО і ветеранів ОУН-УПА за мужність і відвагу, громадянську позицію та з нагоди Дня Героїв відзнаками, грамотами і грошовими преміями — загалом більше сотні нагород.

Для ветеранів УПА, учасників АТО, усіх присутніх відділ культури підготував концертну програму (ведучі — Катерина Машталір і Радіон Прокопчук). Своє пісенне мистецтво дарували народний аматорський колектив "Соколи" НД с. Сівка-Калуська, директор НД с. Пійло Володимир Кушнір, народний аматорський фольклорний колектив "Молодичка", народний вокальний ансамбль "Намисто" та інші.