089У Калуші відбулося виїзне засідання п’ятнадцятої сесії обласної ради сьомого демократичного скликання. Участь у його роботі взяли голова обласної ради Олександр Сич, заступник голови Обласної ради  Василь Гладій, голова облдержадміністрації Олег Гончарук, народний депутат України Віктор Шевченко, заступники голови ОДА Марія Савка, Ярослав Паранюк, Богдан Кобилянський, керівники профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації.

 

Зазначимо, що питання, які розглядали депутати обласної ради, здебільшого стосувалися екологічних проблем наявних в області, зокрема, на території Калущини.

Перед початком засідання обласні обранці побували на Домбовському кар’єрі та хвостосховищі, де оглянули наслідки, спричинені припиненням діяльності підприємств, які займалися видобутком полімінеральних солей. Відтак депутати підтримали звернення до керівництва держави та Верховної Ради щодо проведення комплексу робіт для недопущення екологічної катастрофи на території Калуського району.

Зазначалося, що внаслідок руйнування бортів Домбровського кар’єру, існує реальна загроза щодо потрапляння розсолів у довкілля, забруднюючи водоносний горизонт та річкову мережу. Окрім того, на місці видобутих надр, поблизу житлових масивів, формуються провальні воронки.

«Сьогодні вирішити проблеми екологічного характеру на території Калуського району самотужки область не зможе, – зазначив Олег Гончарук. – Для цього потрібно  акумулювати значні фінансові ресурси та провести наукові дослідження. Лише спільними зусиллями і за підтримки центральних органів виконавчої влади можна не допустити екологічного лиха».

Під час засідання йшлося і про стан поводження з побутовими відходами в області. Зокрема, присутній на засіданні координатор проектів двостороннього співробітництва між Україною та Нідерландами, представник Міністерства екології та інфраструктури Нідерландів Рік Клайнйанс розповів про один із підходів вирішення подібних проблем.

Також було прийнято зміни до обласного бюджету на 2017 рік та розглянуто ряд інших важливих для області питань.